Jdi na obsah Jdi na menu

aktuality

Příspěvky

Ben

17. 10. 2013

ben1.jpg Když přišel Milan minulý týden požádat o pomoc pro Bena paní Průškovou z SOS cenra diakonie Českobratrské církve evangelické, vzpomněla si paní Průšková, že před nějakým časem přispívala na ulici brigádníkovi JaneCare a dostala od něj letáček s kontaktem. Tak jsme se k Benovi dostali...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Jack je bojovník

9. 7. 2013

jc7.jpgSvrab je opravdu úporná nemoc a boj s ním je běh na dlouhou trať. A Jack je opravdu bojovník. Minulou středu a dnes absolvoval opět kontroly v ordinaci MVDr. Riedlové. Ouška a oči už má v pořádku, se svrabem stále bojuje.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Jack byl na kontrole

23. 6. 2013

jc1.jpgV pátek 21.6.2013 přišel Jack s paničkou po čtrnácti dnech na kontrolu na veterinu. Jeho stav se výrazně zlepšil, přesto bylo potřeba pokračovat v léčbě a na zánět v oušku nasadit ještě antibiotika. Panička Markéta, přestože je bezdomovkyně, dokázala dodržet všechny instrukce paní doktorky Bártové, tj. mýt psa specielním šamponem a čistit mu uši a aplikovat do nich léky. Péče Markéty o Jacka za posledních čtrnáct dní byla opravdu příkladná a na Jackovi to bylo velmi znát. Nedrbal se už vůbec, byl mnohem čilejší a veselejší.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Pás pro Deynnu

17. 6. 2013

 deynna1.jpg

Čtrnáctiletou Deynnu můžete vídat s paničkou ve vestibulu metra Dejvická. Na první pohled se zdá být obézní, břicho má však plné nádorů.  Veterinář Deynně doporučil nosit břišní pás, avšak sehnat tak veliký se ukázalo dost složité.

A tak jsme pás pro Deynnu nechali vyrobit na míru. Měl by jí bříško podpírat hlavně při chůzi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Jack, první pes z Naděje

7. 6. 2013

 jack1.jpg Jack je ani ne půlroční kříženec pravděpodobně argentinské dogy. Patří bezdomovkyni Markétě, která si ho vzala od jiného bezdomovce, jehož feně se narodilo osm štěňat. 

V Naději dostala Markéta kontakt na JaneCare. Jack totiž pravděpodobně z deky po jiném bezdomovci chytnul svrab. Markéta si veterinární péči nemůže dovolit a tak jsme dnes Jacka vzali k MVDr. Riedlové v Bubenči, aby ho ošetřili.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Spolupráce s Naděje o.s.

30. 5. 2013

 logo_01_barevne_male.gif Naděje pomáhá lidem bez přístřeší. Ti mají často také svá zvířátka, o která se často starají lépe, než o sebe.

  Zvíře člověka bez přístřeší se snadno stane zvířetem v nouzi.

  Streetworkeři a pracovníci denních center Naděje budou informovat své klienty o tom, že   JaneCare může v případě nouze jejich zvířatům pomoct.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Musíme si pomáhat

15. 5. 2013

   

vl1.jpg

 Každý den, od pondělí do pátku, stojí pan Vlasák u metra  Dejvická a prodává benefiční předměty pro JaneCare o.s.

 Ze dne na den se pan Vlasák kvůli mozkové příhodě ocitl  bez příjmu.

 Brigáda pro JaneCare je sice pro něj fyzicky velmi  náročná,  nicméně v současné době by velmi těžko sháněl (a byl  schopen vykonávat) jakoukoli jinou práci.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Předání peněz a pomoc v Útulku Bohnice

21. 4. 2013

bohnice-1.jpg V neděli 21.4.2013 jsme předali 3000,- Kč  Útulku Bohnice a také jsme trochu pomohli  prací.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Spolupráce s Útulkem Bohnice

15. 4. 2013

 bohnice_jana.jpg Dnes jsme navštívili další zařízení pro    opuštěná zvířata, kde jsme se dohodli na    spolupráci.

 Jde o Útulek Bohnice, který se věnuje  především malým zvířatům, která často v  minulosti patřila pacientům léčebny. V  současné době je v útulku 115! koček a  několik pejsků. 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Předali jsme první peníze!

12. 4. 2013

predani2.jpg

 Dne 12.4.2013 jsme Psímu útulku  Bouchalka předali 3000,-Kč.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality