Jdi na obsah Jdi na menu

aktuality

Příspěvky

Talpina a Karel

26. 5. 2014

 V pátek 23.5. jsme snad pomohli dalším dvěma kočičkám, Talpině a Karlovi.

talpina1.jpg

karel1.jpg

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Metrák krmení pro hlodavce z Ekocentra

18. 5. 2014

 Tento týden jsme objednali pro Ekocentrum MDDM Ostrov přesně 100 kg krmení pro hlodavce (křečky, osmáky, veverky, morčata, činčily...).

krmeni_hlodavci.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Dar pro Ekocentrum MDDM Ostrov

9. 1. 2014

 ekoc2.jpgDodatečně doplňujeme info o daru pro Ekocentrum MDDM Ostrov. To poskytuje především vzdělávací funkci pro děti i veřejnost, nicméně se stará i o odložená zvířata (aktuálně přibyly dvě fretky). Ekocentrum také poskytuje pomoc zraněným divokým ptákům. Náš dar bylo právě krmení pro ptactvo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Příběh Charlieho

7. 1. 2014

Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

PF 2014

1. 1. 2014

 Děkujeme všem spřízněným duším, dárcům i přátelům za podporu a důvěru v roce 2013 a přejeme mnoho štěstí, zdraví  a lásky  v novém roce.

Všem zvířátkům přejeme, aby jich co nejméně potřebovalo naši pomoc...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Charlie

28. 12. 2013

charlie3.jpg

Kocourka Charlieho postihla těsně před Vánoci silná alergická reakce na obojek proti blechám. Jeho páníček však neměl dostatek peněz na veterináře. Naštěstí se díky občanskému sdružení Zvíře v tísni podařilo silně dehydrovaného Charlieho zavčasu hospitalizovat. Dnes je Charlie již v pořádku a JaneCare se podílí na uhrazení jeho léčby.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Ben

17. 10. 2013

ben1.jpg Když přišel Milan minulý týden požádat o pomoc pro Bena paní Průškovou z SOS cenra diakonie Českobratrské církve evangelické, vzpomněla si paní Průšková, že před nějakým časem přispívala na ulici brigádníkovi JaneCare a dostala od něj letáček s kontaktem. Tak jsme se k Benovi dostali...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Jack je bojovník

9. 7. 2013

jc7.jpgSvrab je opravdu úporná nemoc a boj s ním je běh na dlouhou trať. A Jack je opravdu bojovník. Minulou středu a dnes absolvoval opět kontroly v ordinaci MVDr. Riedlové. Ouška a oči už má v pořádku, se svrabem stále bojuje.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Jack byl na kontrole

23. 6. 2013

jc1.jpgV pátek 21.6.2013 přišel Jack s paničkou po čtrnácti dnech na kontrolu na veterinu. Jeho stav se výrazně zlepšil, přesto bylo potřeba pokračovat v léčbě a na zánět v oušku nasadit ještě antibiotika. Panička Markéta, přestože je bezdomovkyně, dokázala dodržet všechny instrukce paní doktorky Bártové, tj. mýt psa specielním šamponem a čistit mu uši a aplikovat do nich léky. Péče Markéty o Jacka za posledních čtrnáct dní byla opravdu příkladná a na Jackovi to bylo velmi znát. Nedrbal se už vůbec, byl mnohem čilejší a veselejší.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality

Pás pro Deynnu

17. 6. 2013

 deynna1.jpg

Čtrnáctiletou Deynnu můžete vídat s paničkou ve vestibulu metra Dejvická. Na první pohled se zdá být obézní, břicho má však plné nádorů.  Veterinář Deynně doporučil nosit břišní pás, avšak sehnat tak veliký se ukázalo dost složité.

A tak jsme pás pro Deynnu nechali vyrobit na míru. Měl by jí bříško podpírat hlavně při chůzi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: aktuality