Jdi na obsah Jdi na menu

Stáj NaPoli, pomohli jsme, pomůžete také?

8. 4. 2021

dsc_3646.jpg

V minulém týdnu jsme přispěli na nákup sena pro  koně ze spolku Stáj NaPoli z.s.

Doba covidová a dlouhé restrikce volnočasových aktivit dětí se citelně dotkly financí spolku na zajištění péče o zvířata.

Jak spolek Stáj NaPoli funguje s čím se aktuálně potýká, nám popsala předsedkyně spolku Lenka Nemazalová.

"Jsme Stáj NaPoli, z. s. . Jsme spolek fungující od roku 2007. Myšlenka spolku vznikla, když si mě volali lidé na pomoc s koňmi, nevěděli si rady a mnohdy v dobré víře dělali věci, které nebyly správně.  Uvědomila jsem si, že nejlepším řešením je prevence, tedy osvěta a začala děti učit jak se o zvířata starat.  Postupem času se k této myšlence připojila druhá a to: jak tráví děti volný čas. Jako své poslání vnímáme sbližování dětí (mládeže) a zvířat. Celý klub stojí na tom na tom, že se kolem zvířat ( 14 koní různého věku a zdravotního stavu, 3 psy, 13 koček, 2 kozy , 2 morčata a králíček) pohybují členové spolku, kteří se o ně starají a učí se s nimi správně zacházet (na koních, kteří jsou v odpovídajícím fyzickém stavu jezdí, závodí…) u toho se pohybují s přáteli na čerstvém vzduchu. Zároveň také ale platí pravidelné měsíční příspěvky, ze kterých platíme krmení, veterináře, stelivo a další nezbytnosti, abychom zvířatům zajistili, pokud možno co nejkvalitnější život. Svou působnost jsme postupem času ještě trochu rozšířili o „Hiporehabilitaci v pedagogické a sociální praxi“ a stali se střediskem pro hiporehabilitaci, takže naši koně pomáhají i lidem, kteří mají různé problémy. Bohužel aktuální situace nám nedovoluje provozovat žádné z těchto aktivit a jen málo lidí je ochotno (schopno) platit měsíční příspěvky i když sem jejich děti nemohou docházet. Tato situace trvá již dost dlouhou dobu a docházejí nám finanční prostředky pro udržení tolika zvířat." Tolik slova předsedkyně spolku Lenky Nemazalové.

 Naše jednorázová výpomoc však spolek "nespasí", proto prosíme i Vás, abyste pomohli koním a dalším zvířatům ze Stáje NaPoli.
Číslo účtu pro pomoc spolku je 2500372213/2010, do zprávy pro příjemce uveďte " Stáj NaPoli".
Všem, kterým osud koní ze Stáje NaPoli lhostejný, předem moc děkujeme! 

dscn7659.jpgimg_20180204_094748.jpg