Jdi na obsah Jdi na menu

Když je pro někoho pes ten nejbližší...

6. 4. 2015

Pan Hronek je sice bez práce a bydlí na vypůjčené chatě, přesto vynaložil úžasné úsilí v pomoci svému pejskovi, kterého našel uvázaného v lese.

Minulý týden se psovi na krku objevil otok, který se velmi rychle zvětšoval. Nejmenovaný mimopražský veterinář se na psa podíval přes plot a prohlásil, že je to jen alergická reakce. V noci se však situace rapidně zhoršila.

Psovi se otok zvětšil, praskl a začal silně krvácet. Pan Hronek celou noc sháněl pro psa pomoc, dočkal se několika odmítnutí,  až se mu podařila najít alespoň člověka, který psovi provedl základní ošetření a samozřejmě mu doporučil vyhledat veterinu.

A tak se na druhý den ráno vydal pan Hronek do Prahy s odhodláním svému psovi pomoci.

Když nám zazvonil telefon, neřešili jsme, jak se na nás pan Hronek dostal, ale hned jsme ho navedli do ordinace MVDr. Riedlové.

Ukázalo se se, že jde o absces na žlázách, který se musel proříznout a vyčistit. Pes samozřejmě dostal ještě antibiotika. Vše se seběhlo tak rychle, že jsme ani neměli možnost pořídit nějaké fotografie, ty pořídíme až na kontrole, na kterou pes tento týden půjde.